Steaua – Livingston, 4-1. „Nilă” a marcat două goluri în prima victorie a „roş-albaştrilor”

Steaua a obţinut, în această seară, primul succes din această perioadă de pregătire, contra celor de la Livingston (4-1).

ad

Echipa campioană a Ligii I a câştigat, în cadrul cantonamentului din Anglia, meciul cu scoţienii de la Livingston (liga a doua), scor 4-1. Britanicii au deschis scorul, în minutul 3, dar steliştii au egalat prin Mihai Costea (37). La pauză, "militarii" au condus cu 2-1, după ce Iancu şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, iar în partea secundă, autogolul lui Jones (49) şi un alt gol al lui Mihai Costea au dus scorul la 4-1. În minutul 75, Cristi Tănase a fost eliminat pentru proteste. Următorul adversar al steliştilor va fi echipa Notts County, iar meciul va avea loc pe 2 iulie.

Steaua – Livingston, 4-1. "Nilă" a marcat două goluri în prima victorie a "roş-albaştrilor"