Ultimul amical din Anglia pentru „roş-albi”! Curtean şi Dănciulescu i-au salvat pe „câini”! Dinamo-Barnsley 2-2

Dinamo
a disputat în această după masă ultimul amical al cantonamentului din Anglia, meci disputat împotriva celor de la  FC Barnsley, echipă ce evoluează în a doua ligă engleză şi care a terminat ediţia precedentă de campionat pe locul 21, ultimul care le-a permis rămânerea în divizia secundă.

"Câinii" au început mai greu partida, iar la pauză s-au văzut conduşi cu scorul de 2-0, englezii profitând de slăbiciunile echipei antrenat de Gheorghe Mulţescu.

În a doua repriză, antrenorul lui Dinamo i-a mai introdus pe Pape Abdoulaye, Rotariu, Filip, I. Dănciulescu, Strătilă şi Vaştag., "roş-albii" reuşind să egaleze pe tabela de marcaj, prin golurile reuşite de Curtean şi Dănciulescu.

Imaginea articolului Ultimul amical din Anglia pentru "roş-albi"! Curtean şi Dănciulescu i-au salvat pe "câini"! Dinamo-Barnsley 2-2