Cupa Ligii Angliei: Coventry – West Ham 1-2

Cupa Ligii Angliei: Coventry - West Ham 1-2West Ham s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei, după 2-1 pe terenul celor de la Coventry. Golul victoriei a venit de la Carlton Cole, în ultimul minut de joc.

După o primă repriză fără mari ocazii, duelul Coventry – West Ham din Cupa Ligii engleze a explodat în ultimele 20 de minute de joc. Gazdele au deschis scorul prin Jay Tabb, care a marcat la o centrare a lui Isaac Osbourne.

West Ham a egalat în minutul 72 însă cu ajutorul lui Marcus Hall, care a deviat în proprie poartă şutul lui Boa Morte.

Calificarea s-a decis în ultimele secunde de joc. Carlton Cole a înscris pentru West Ham care merg mai departe în sferturile de finală ale competiţiei.